W-wa, ul. Tomaszowska 2
Pn - Pt, 8:00 - 16:00
22 290 42 56
Darmowa dostawa od 500 zł
VacuMaid

Odkurzacze Centralne
VacuMaid Compact

Kompaktowe odkurzacze przeznaczone do użytkowania w domach jednorodzinnych. Elementem odpowiedzialnym za filtracje zassanego powietrza jest pojemny separator cykloniczny.
Funkcje dodatkowego zabezpieczenia silnika pełni filtr elektrostatyczny. Duży zbiornik na śmieci pozwala użytkować odkurzacz bez obawy o jego przepełnienie.

POZNAJ VacuMaid Compact

Metoda filtracji w odkurzaczach cyklonicznych kompaktowych

Metodą filtracji stosowaną w centralnych odkurzaczach kompaktowych jest separacja cykloniczna. Polega ona na wprowadzaniu zassanego do jednostki powietrza w ruch obrotowy. Wytworzona w ten sposób siła odśrodkowa działa na cząsteczki kurzu, powodując ich osiadanie na ściankach separatora, a następnie opadanie do pojemnika na kurz.

Kiedy powietrze zostaje zassane bezpośrednio przez wirnik silnika, następuje gwałtowna zmiana kierunku przepływu zassanego powietrza z ruchu obrotowego w ruch liniowy, co odbywa się tuż nad zbiornikiem na kurz. W wyniku działania proporcjonalnej do masy i prędkości siły bezwładności, następuje skuteczne wytrącenie zanieczyszczeń.

Oczyszczone w ten sposób powietrze zostaje wydmuchane z jednostki centralnej do przewodu wydechowego i wyprowadzone na zewnątrz budynku.

O ile w odkurzaczach typu Split dostęp do filtra włosów jest bardzo łatwy, o tyle w urządzeniach kompaktowych w celu oczyszczenie filtra elektrostatycznego, należy uprzednio odczepić zbiornik na kurz i do filtra dostać się od spodu jednostki centralnej. 

Klasyczne odkurzacze cykloniczne, poza filtrem elektrostatycznym nie są wyposażone w żadne inne separatory, które powodowałyby spadek wydajności postępujący wraz z napełnianiem zbiornika na kurz. Urządzenia te zawsze gwarantują taką samą wydajność niezależnie od ilości zebranych w zbiorniku zanieczyszczeń.

Duży zbiornik na śmieci pozwala użytkować odkurzacz bez obawy o jego przepełnienie. Wszystkie odkurzacze VacuMaid zostały wyposażone w opatentowaną szczelinę dekompresyjną pozwalającą na stosowanie tradycyjnych toreb foliowych w zbiornikach na kurz, dzięki czemu wyrzucenie zebranych w odkurzaczu śmieci jest łatwe i czyste.

Zastosowany w jednostce centralnej separator cykloniczny posiada skuteczność 95% separacji i gwarantuje stałość podciśnienia bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz. Odkurzacze zostały wyposażone w wydajne silniki elektryczne typu by-pass. Konstrukcja turbiny powietrza szczelnie izoluje część elektryczną silnika od strumienia zasysanego powietrza, które bezpośrednio z turbiny zostaje wtłoczone do przewodu wydechowego odkurzacza.

Silnik elektryczny chłodzony jest powietrzem z otoczenia. Powietrze zasysane przez odkurzacz w czasie sprzątania nie bierze udziału w chłodzeniu części elektrycznej silnika. Pozwala to na utrzymanie silnika w czystości i w efekcie uzyskanie imponującej żywotności urządzenia.

Duży zbiornik na śmieci w odkurzaczach VacuMaid Compact

Schemat montażowy VacuMaid Compact

Jednostka kompaktowa musi być zamontowana w odległości co najmniej 15 cm od ściany bocznej i sufitu oraz minimum 30 cm od podłogi.

Aby najlepiej dostosować wysokość zawieszenia odkurzacza do wzrostu użytkownika, dobrze jest dokonać przymiarki. Kolano powinno dotykać spodu pojemnika na kurz gdy palce stopy opierają się o podłoże.

Modele jednostek VacuMaid Compact

Parametr S1570 S2200
Liczba silników 1 1
Moc elektryczna 1570 1780
Przepływ powietrza 180 232
Podciśnienie 28,7 27
Pojemność zbiornika na kurz 24 24
Maks. długość przewodu magistralnego 50 55
Orientacyjna powierzchnia sprzątania 300 500
Gwarancja 5 lat

A może nowoczesny i energooszczędny rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Zajrzyj tutaj.