W-wa, ul. Tomaszowska 2
Pn - Pt, 8:00 - 16:00
22 290 42 56
Darmowa dostawa od 500 zł

INSTALACJA W NOWYM DOMU

Kompletny system centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej zamontowanej w pomieszczeniu gospodarczym, w garażu lub w kotłowni, sieci przewodów ukrytych w ścianach oraz gniazd ssawny zamontowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. 

Przy sprzątaniu odkurzaczem centralnym wykorzystuje się, tzw. zestaw do sprzątania, czyli wąż giętki znany z odkurzaczy przenośnych, którego długość najczęściej wynosi 9 metrów. Dodatkowym elementem systemu są automatyczne szufelki montowane przy powierzchni podłogi, które pozwalają na wmiatanie zwykłą miotłą zanieczyszczeń wprost do instalacji odkurzacza centralnego.

Najistotniejszą cechą odkurzaczy centralnych, która wyróżnia je na tle konstrukcji przenośnych, jest całkowite wyeliminowanie z cyrkulacji użytego zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym nawet modelu odkurzacza przenośnego, powietrze przepływające przez worek z kurzem lub filtr wydmuchiwane jest z powrotem w pomieszczeniu sprzątanym, o tyle w odkurzaczach centralnych, po wstępnym oczyszczeniu, powietrze jest wydmuchiwane systemem przewodów na zewnątrz budynku. Nie trzeba przekonywać co to oznacza.

Powietrze, którym oddychamy jest czyste, wolne od najmniejszych drobin pyłów i alergenów.

Jednym z podstawowych walorów odkurzania centralnego jest to, że nie towarzyszy mu hałas, pracuje bezgłośnie, gdyż jednostka centralna jest zazwyczaj ukryta w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub piwnicy, skąd system przewodów łączy ją z gniazdami ssącymi w poszczególnych częściach domu. Dlatego też tylko szum powietrza towarzyszący odkurzaniu pozwala sprzątać bez obawy o zakłócenie spokoju czy snu innych domowników.

Odkurzacz centralny włącza się zdalnie. Wykorzystana jest do tego celu instalacja sterującą niskiego napięcia łączącą wszystkie gniazda ssawne z jednostką centralną.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu służymy pomocą oraz doradztwem w zakresie instalacji centralnego odkurzacza. Bardzo chętnie zaprojektujemy od podstaw instalacje w Państwa budynku.
 
PROJEKT I WYCENA
 
Projekt zawiera szczegółowe rozmieszczenie gniazd ssawnych, trasę przewodów oraz miejsce montażu jednostki. Wraz z projektem otrzymują Państwo również całkowitą wycenę podzieloną na etapy realizacji instalacji oraz dobór jednostki centralnej. Projekt wykonywany jest całkowicie bezpłatnie.
W celu uzyskania projektu systemu centralnego odkurzania, prosimy o przysłanie rzutów kondygnacji wraz z podaniem adresu budowy na maila:  biuro@aerovac.pl 
 
Akceptujemy pliki DWG, PDF i JPG.

PRZYKŁADY PROJEKTÓW

Niewielki dom z użytkowym poddaszem o powierzchni 110 m2

Najmniejsza instalacja odkurzacza centralnego w domu jednorodzinnym. Jednostka centralna została zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym, skąd instalację poprowadzono w wylewce podłogi na parterze do gniazda ssawnego zamontowanego na ścianie klatki schodowej. Pion instalacyjny poprowadzono na piętro i dalej w wylewce podłogi do ściany w centralnej części kondygnacji. W celu obniżenia kosztów inwestycji, zrezygnowano z montażu automatycznej szufelki w przedsionku.

Parterowa rezydencja o powierzchni 380 m2

Parterowe budynki, szczególnie te o dużej powierzchni, wymagają najbardziej rozbudowanej instalacji centralnego odkurzania. W tym przypadku długość przewodów do najdalszego gniazdka wynosi aż 40 m. Po uwzględnieniu oporów miejscowych, długość przeliczeniowa wzrasta do 64 m. Jest to instalacja na granicy zastosowania jednostki centralnej dwusilnikowej (S3500 Split) lub jednosilnikowej o powiększonym wydatku (S2900 Split).

Średniej wielkości dom o powierzchni 250 m2

Jest to jeden z najczęściej spotykanych typów domów jednorodzinnych. Zawiera salon połączony z jadalnią i otwartą kuchnią na parterze oraz kilka sypialni, dwie łazienki i pokój rekreacyjny na piętrze. W tego typu domach instalacja odkurzacza jest zazwyczaj zwarta i nie wymaga konieczności montażu wielu gniazd ssawnych.

Dobór jednostki centralnej, podyktowany jest preferencjami dotyczącymi konstrukcji i marki urządzenia. Do wyboru dostępne są więc jednostki centralne o konstrukcji rozdzielnej typu Split, czy budżetowe urządzenia serii SR.

Odkurzacze aeroVac to gwarancja bezpiecznych porządków

Poszukujesz ciepłomierzy lub wodomierzy? Sprawdź tutaj.