W-wa, ul. Tomaszowska 2
Pn - Pt, 8:00 - 16:00
22 290 42 56
Darmowa dostawa od 500 zł
VacuMaid

Jednostka Centralna
VacuMaid SR

Odkurzacze centralne aeroVac typ SR, to ciekawa propozycja urządzeń przeznaczonych do domów jednorodzinnych. Ich kompaktowa budowa oraz zastosowane metody separacji dają gwarancje dokładnego oczyszczenia powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu.
Zastosowanie worka odwróconego jako filtra pozwoliło na montaż gniazda ssawnego w obudowie odkurzacza, przydatnego w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym.

POZNAJ VacuMaid SR

Odkurzacz centralny VacuMaid SR

Odkurzacze VacuMaid SR współpracują ze wszystkimi rodzajami zestawów do sprzątania. Można je włączać zdalnie wykorzystując przełącznik w uchwycie węża giętkiego lub wkładając wąż giętki do gniazda ssawnego. Wszystkie mogą być wyposażone w dodatkowy worek papierowy, który pełni rolę dodatkowego filtra oraz zbiornika na kurz.

Wszystkie posiadają szczelinę dekompresyjną, która pozwala na magazynowanie zebranego kurzu w torbie foliowej umieszczonej w zbiorniku na kurz.

Metoda filtracji w VacuMaid SR

Metoda filtracji w VacuMaid SR
rys. 1
Metoda filtracji w odkurzaczach centralnych VacuMaid SR
rys. 2

Do separacji kurzu wykorzystują jako filtr wstępny separator cykloniczny, a następnie jak filtr wtórny, samoczyszczący worek odwrócony, który w czasie spoczynku pozostaje w pozycji wiszącej nad zbiornikiem na śmieci (rys. 1), a po załączeniu silnika zostaje porwany do góry przez pęd powietrza, w efekcie czego wywija się na lewą stronę (rys. 2). W takiej pozycji filtruje powietrze jak klasyczny filtr workowy. Po wyłączeniu odkurzacza, ponownie opada nad zbiornik na śmieci, teoretycznie oczyszczając się z zebranych w czasie pracy zanieczyszczeń. Ponieważ worek opada powoli, oczyszcza się tylko z większych zanieczyszczeń, małe drobiny kurzu, które utknęły w porach filtra, wymagają ręcznego wytrzepania.

Odkurzacze z workami  odwróconymi mogą być wyposażone zarówno w silniki by-pass jak i silniki przelotowe.

Modele jednostek centralnych VacuMaid SR

Parametr SR11/SR13 SR45
Moc elektryczna 1500 1700
Przepływ powietrza 214/197 205
Podciśnienie 23/30 31,5
Pojemność zbiornika na kurz 24 24
Maks. dł. przew. magistral. 30/36 40
Orientacyjna pow. sprzątania 140/200 250
Gwarancja 5 lat 5 lat

A może nowoczesny i energooszczędny rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Zajrzyj tutaj.

Scroll to Top