VacuMaid

Odkurzacze Centralne
VacuMaid Split

Odkurzacze typu VacuMaid Split wybierane są przez użytkowników ceniących sobie niezawodność́ oraz bezobsługową pracę. Znajdują zastosowanie w willach, hotelach i pensjonatach.
Odkurzacze Split są urządzeniami bezobsługowymi, nie posiadającymi żadnych dodatkowych worków wymagających ręcznego czyszczenia czy trzepania.

POZNAJ VacuMaid Split

Odkurzacze centralne Split to urządzenia, które składają się z dwóch części.

W jednej z nich, tej mniejszej, umieszczono silnik wraz z turbiną wytwarzającą podciśnienie, w drugiej części umieszczoną sekcję filtrów, składającą się z podstawowego filtra cyklonicznego oraz dodatkowego filtra włosów, który mieści się w dedykowanej komorze nad filtrem cyklonicznym. Zbiornik na śmieci znajduje się pod częścią separatora cyklonicznego.

Rozdzielenie obudowy silnika od obudowy separatora pozwoliło na uzyskanie większego filtra cyklonicznego z funkcją odseparowania strumieni powietrza czystego od zanieczyszczonego. Odkurzacz jest praktycznie bezobsługowy. Modułowość konstrukcji pozwala na dostosowanie parametrów urządzenia do specyficznych wymagań użytkownika.

VacuMaid Splt mają opatentowaną szczelinę dekompresyjną

Jak wszystkie odkurzacze centralne Vacu-Maid również odkurzacze centralne Split są wyposażone w opatentowaną szczelinę dekompresyjną, która pozwala na umieszczenie w zbiorniku na śmieci zwykłego worka foliowego lub torebki foliowej, w której to będą się gromadzić zebrane w czasie odkurzania zanieczyszczenia. Zastosowana szczelina dekompresyjna zapobiega przed poderwaniem przez strumień zasysanego powietrza i zapchaniem części separatora cyklonicznego.

Zbiornik na śmieci w VacuMaid Split

Dla wygody montażu, odkurzacze centralne Split można instalować, tak aby część z silnikiem była oddalona od separatora zanieczyszczeń. Na przykład silnik może być zamontowany tuż przed wyrzutnią powietrza, natomiast separator zanieczyszczeń, który nie generuje żadnego hałasu, w miejscu pozwalającym na łatwe wyrzucanie zebranych zanieczyszczeń.

Wszystkie odkurzacze centralne Split wyposażone zostały w oryginalne silniki produkowane przez firmę Ametek Lamb. Zastosowane silniki posiadają konstrukcję By-pass, w której powietrze zasysane w czasie sprzątania nie bierze udziału w procesie chłodzenia części elektrycznej silnika, a jest wydmuchiwane bezpośrednio do króćca wydechowego odkurzacza.

Silnik odkurzacza centralnego

Ponieważ powietrze jest wydmuchiwane z turbiny silnika bezpośrednio do króćca wydechowego przed wyrzutnią powietrza, silniki w konstrukcji by-pass wymagają dodatkowego tłumika na przewodzie wydechowym. Część elektryczna silnika jest chłodzona osobnym obiegiem powietrza pobieranym z pomieszczenia, w którym jest zainstalowana jednostka centralna. Powietrze zasysane w czasie sprzątania, nie przepływa przez część elektryczną silnika, gwarantując zachowanie jego czystości i ciągłość chłodzenia, nawet w przypadku zablokowania przepływu. 

Trwałość silników typu By-pass została potwierdzona 10 letnią gwarancją producenta.

Metoda filtracji w odkurzaczach Split

W odkurzaczach Split silnik i separator wraz ze zbiornikiem na kurz są umieszczone w osobnych obudowach. Rozwiązanie takie pozwala na wykonanie wydajniejszego i pojemniejszego separatora, w którym wygospodarowano miejsce na dodatkowy filtr do separacji włosów. Większy separator pozwolił na mechaniczne oddzielenie strumieni powietrza zasysanego od powietrza już oczyszczonego, dzięki czemu uzyskano efekt skuteczniejszej filtracji powietrza wydmuchiwanego z odkurzacza.

Schemat montażowy jednostek VacuMaid Split

W odkurzaczach VacuMaid Split silnik i separator wraz ze zbiornikiem na kurz są umieszczone w osobnych obudowach. Rozwiązanie takie pozwala na wykonanie wydajniejszego i pojemniejszego separatora, w którym wygospodarowano miejsce na dodatkowy filtr do separacji włosów. Większy separator pozwolił na mechaniczne oddzielenie strumieni powietrza zasysanego) od powietrza już oczyszczonego, dzięki czemu uzyskano efekt skuteczniejszej filtracji powietrza wydmuchiwanego z odkurzacza.

Modele jednostek centralnych VacuMaid Split

Parametr S1570 Split S2500 Split S2800 Split S2900 Split S3500 Split
Liczba silników 1 1 1 1 2
Moc elektryczna 1570 1780 1780 1800 2690
Przepływ powietrza 180 232 201 285 350
Podciśnienie 28,7 27 34,1 29,5 30,1
Pojemność zbiornika na kurz 24 24 24 24 36
Maks. dł. przew. magistral. 50 55 60 72 84
Orientacyjna pow. sprzątania 300 500 650 800 2000
Gwarancja 10 lat

Odkurzacz Compact czy Split?

Nasza rada jest jednoznaczna: Split

Odkurzacz o konstrukcji Split jest łatwiejszy w użyciu, gdyż oddzielenie w osobnych obudowach silnika od separatora, pozwoliło wygospodarować więcej miejsca na filtr cykloniczny oraz dodatkowy filtr włosów, którego nie spotkamy w takiej wielkości w żadnym odkurzaczu kompaktowym. Ponieważ silnik jest w osobnej obudowie, mamy bardzo łatwy dostęp do filtra włosów ponad separatorem cyklonicznym. W odkurzaczu kompaktowym w takim miejscu jest silnik, który uniemożliwia dostęp do filtrów.

Odkurzacz VacuMaid Split to również duży separator cykloniczny, w którym powietrze już oczyszczone nie miesza się z powietrzem poddawanym procesowi filtracji.

Odkurzacz o konstrukcji Split nigdy nie jest wyposażony w żaden filtr workowy, ani w worek odwrócony, który wymaga ręcznego oczyszczania. Możemy cieszyć się cały czas niczym niezakłóconą mocą odkurzacza, który utrzymuje deklarowaną wydajność bez względu na stopień zapełnienia zbiornika na kurz.

Odkurzacz centralny VacuMaid Compact

A może nowoczesny i energooszczędny rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Zajrzyj tutaj.