odkurzacze centralne aeroVac

Odkurzacz centralny – dla zdrowia Twojego i Twojego domu

Wyobraź sobie krystalicznie czysty dom. Z podłogami tak lśniącymi, że w promieniach wiosennego słońca nie widać na nich żadnego pyłku kurzu. Tak posprzątać można tylko wtedy, gdy mamy gwarancje, że odkurzacz nie wydmuchuje z powrotem zasysanego w czasie odkurzania powietrza.
Nawet najbardziej inteligentne odkurzacze przenośne nie potrafią pozbyć się w 100% alergenów, roztoczy i innych drobnoustrojów. Nawet jeśli odkurzają same pod Twoją nieobecność, nie są w stanie zagwarantować, że zassany w czasie odkurzania kurz nie zostanie wydmuchany z powrotem do pomieszczeń w których mieszkasz.
Tylko sprzątanie z wykorzystaniem odkurzacza centralnego aeroVac pozwala na skuteczne pozbycie się z domu kurzu i roztoczy. Zassane w trakcie sprzątania powietrze jest bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu. Wszyscy alergicy wreszcie mogą sobie pozwolić na głęboki i zdrowy oddech.

Odkurzacz centralny aeroVac to czysty i zdrowy dom

Jeśli nie jesteś alergikiem, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy jak szkodliwe dla zdrowia mogą być alergeny zawarte w domowym kurzu. W domu jednorodzinnym w ciągu roku zbiera się go od 20 do 40 kg. Jeśli swój dom wyposażysz w odkurzacz centralny, nie będziesz więcej recyrkulował powietrza z kurzem w trakcie sprzątania. Nie będziesz ciągle odkurzał tego samego kawałka dywanu. Pozbędziesz się kurzu raz na zawsze.

Nawet jeśli w domu nie masz ani kawałka dywanu lub wykładziny, nie ma skuteczniejszej metody sprzątania podłogi niż przy użyciu odkurzacza centralnego. Do dyspozycji masz moc ssania nieosiągalną dla systemów przenośnych lub autonomicznych.

JEDNOSTKI CENTRALNE

Odkurzacze centralne aeroVac to sprawdzone urządzenia, użytkowane w Polsce od ponad 20 lat.
To odkurzacze gwarantujące niezawodność i duży wybór rozwiązań konstrukcyjnych. Jedyne odkurzacze typu Split, wyposażone w dodatkowe filtry włosów, tak bardzo potrzebne, gdy w domu są zwierzęta lub wykładziny dywanowe.
Pełna gwarancja na niektóre modele wynosi nawet 10 lat.
Odkurzacz Tecno Prime SistemAir

SistemAir

Odkurzacze centralne VacuMaid

VacuMaid

Odkurzacze profesjonalne

Professional

ODKURZACZ CENTRALNY AEROVAC

Spokój i cisza

Odkurzacz centralny jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy włożyć waż giętki do gniazda ssawnego zamontowanego w ścianie i od razu można przystąpić do sprzątania bez zbędnych przygotowań.

W sprzątanym pomieszczeniu nie słychać pracy odkurzacza, gdyż jest on zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym. Zasysane w czasie sprzątania powietrze usuwane jest na zewnątrz domu, dzięki czemu bezpowrotnie pozbywamy się z domu niewidocznego gołym okiem kurzu i roztoczy. Większe zanieczyszczenia pozostają w zbiorniku jednostki centralnej, gdzie czekają, aby je wyrzucić do śmieci w standardowy sposób. Ponieważ zbiornik ma dużą pojemność, wystarczy go opróżniać nie częściej niż dwa razy w roku.

PROJEKT I WYCENA GRATIS

Zaprojektujemy od podstaw instalacje w Państwa budynku. Wraz z projektem otrzymują Państwo również całkowitą wycenę.

MASZ INSTALACJĘ? DOBIERZ ODKURZACZ CENTRALNY

Niezależnie od wielkości i typu domu, w którym zainstalowano instalację odkurzacza centralnego, dobierzemy do niego prawidłową jednostkę centralną.

Odkurzacz do istniejącej instalacji

Nasze jednostki centralne pasują do wszystkich rodzajów instalacji centralnych odkurzaczy dostępnych w Polsce. Niezależnie od tego kto, kiedy i z jakich materiałów wykonał instalację centralnego odkurzania, zawsze będziemy w stanie dobrać dedykowany model odkurzacza centralnego.

Wygoda i łatwość obsługi

Odkurzacz centralny jest łatwiejszy w użytkowaniu od innych rozwiązań. Nie trzeba podłączać urządzenia do prądu, montować zestawu węża giętkiego, przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju.

Po prostu wkładasz rurę giętką do gniazdka w ścianie i zaczynasz sprzątać.

ODKURZACZE DO DOMÓW I APARTAMENTÓW

SPOSÓB NA EFEKTYWNE SPRZĄTANIE

Nowoczesne odkurzacze centralne mogą zostać wyposażone w system Flexin, który umożliwia chowanie węża używanego przy sprzątaniu do wewnątrz instalacji centralnego odkurzania. Dzięki temu, przed rozpoczęciem sprzątania nie musisz przynosić węża do gniazda ssawnego, a gotowy do sprzątania wąż czeka schowany w gnieździe ssawnym ukryty w ścianie lub w podłodze. Po sprzątaniu, podciśnienie generowane przez jednostkę̨ centralną wciąga go automatycznie z powrotem do instalacji. Obecnie oferowana wersja Flexin to druga generacja systemu. Posiada udoskonalone płyty montażowe i znacznie zmniejszone gniazda ssawne.

Odkurzacz centralny to również dodatkowe udogodnienia, np. automatyczne szufelki – urządzenia instalowane na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które pozwalają podmiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek, bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania. Zassane w ten sposób powietrze poprzez sieć przewodów przesyłane jest do jednostki centralnej, a następnie po oczyszczeniu wydmuchane na zewnątrz domu lub budynku, w którym zainstalowana jest jednostka centralna.

AKCESORIA DO SPRZĄTANIA

Zestaw do sprzątania to popularna nazwa kompletu akcesoriów, niezbędnych do użytkowania odkurzacza centralnego.

MATERIAŁY INSTALACYJNE ODKURZACZA

Prawidłowo wykonana instalacja, przy wykorzystaniu oryginalnych elementów systemu, jest w pełni zabezpieczona przed ryzykiem zapchania.

Wydajność odkurzacza centralnego pozwala na dużo dokładniejsze sprzątanie, które trwa o wiele krócej. Kurz i piasek zostają bezpowrotnie zassane nie tylko z powierzchni dywanu, ale również dzięki niebywałej sile ssania, spod jego powierzchni.

Wartość inwestycji

Odkurzacz centralny jest jedynym produktem AGD, który nie traci na wartości po dokonaniu zakupu. W przyszłości, kiedy będziesz sprzedawał swój dom, kupujący przy podejmowaniu wyboru, na pewno doceni korzyści z zastosowania odkurzacza centralnego. Każdy w końcu chce mieszkać w zdrowym domu.

Fakty i mity o odkurzaczach centralnych

Nie jesteś pewien, czy zdecydować się na instalację centralnego odkurzania? Dotarły do Ciebie różne informacje, czasami sprzeczne? Może ktoś krytykował odkurzacz centralny jako niezasadną inwestycję? 

Zasada działania i montaż odkurzacza

Kompletny system centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej zamontowanej w pomieszczeniu gospodarczym, w garażu lub w kotłowni, sieci przewodów ukrytych w ścianach oraz gniazd ssawnych zamontowanych w pomieszczeniach mieszkalnych. 

Odkurzacz centralny gwarantuje...

Odkurzacz centralny aeroVac to czysty i zdrowy dom Odkurzacz centralny aeroVac oczyszcza skutecznie dom z kurzu i roztoczy. Zanieczyszczenia zassane w trakcie sprzątania są bezpowrotnie wydmuchiwane na zewnątrz domu.

Systemy filtracji

Zastosowane w odkurzaczach centralnych aeroVac systemy filtracji są praktycznie bezobsługowe. Niezależnie, czy wybierzesz metalowe jednostki centralne w wersji Split, które posiadają niezależny separator cykloniczny wraz z dodatkowym filtrem włosów, czy kompaktowe odkurzacze z filtrami poliestrowymi wielokrotnego użytku, nie będziesz ponosić kosztów zakupu worków do odkurzania ani innych elementów eksploatacyjnych. Raz zakupiony odkurzacz centralny będzie pracował bezawaryjnie przez lata, czego dowodem jest 10 letnia gwarancja udzielana na nowe modele.

Odkurzacze centralne nie są objęte dyrektywą europejską ograniczającą moc urządzeń, więc ich użytkownicy mogą się cieszyć doprawdy niespotykaną siłą ssania, tak potrzebną do efektywnego sprzątania.

Split czy kompakt? Jaki odkurzacz centralny wybrać?

Wydawałoby się, że to moc silnika odkurzacza jest podstawowym kryterium doboru jednostki centralnej, ale nie mniej ważna jest konstrukcja urządzenia i zastosowane w niej metody filtracji. To one ostatecznie decydują o komforcie użytkowania całego systemu.

Odkurzacze centralne dzielą się na odkurzacze jednoczęściowe kompaktowe i odkurzacze dwuczęściowe typu Split, które posiadają dodatkowo specjalny filtr włosów, tak przydatny, jeśli w domu mieszkają psy lub koty. Odkurzacze typu Split charakteryzują się najłatwiejszym dostępem do filtra urządzenia.

W pozostałych odkurzaczach, czyli tych o konstrukcji kompaktowej jako filtry mogą być zastosowane na stałe zamontowane worki materiałowe lub wymienne jednorazowe papierowe. Odkurzacze centralne kompaktowe mogą być również wyposażone w poliestrowe filtry kartrydżowe, które charakteryzują się zdolnością do doskonałej filtracji powietrza wydmuchiwanego na zewnątrz domu i jednocześnie możliwością mycia pod bieżącą wodą. Ich eksploatacja nic nie kosztuje.

Jeśli w budynku lub mieszkaniu nie ma miejsca na jednostkę centralną, można sięgnąć po urządzenie przeznaczone do zabudowy w ścianie. Taki odkurzacz może być zamontowany zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz, np. na balkonie lub tarasie.

Ceny instalacji odkurzacza centralnego.

Koszty montażu instalacji centralnego odkurzania w średniej wielkości domu, to ok. 1500 zł. W tej cenie zawarte są materiały oraz koszt robocizny instalacji dla 3-4 gniazd ssawnych oraz dwóch automatycznych szufelek. W przypadku decyzji o montażu systemu centralnego odkurzania wyposażonego w system przechowywania węży do sprzątania w ścianach, np. Flex-In,  koszt montażu wzrasta do ok. 3500 zł.  

Tak wykonana instalacja jest zabezpieczona przed zniszczeniem przez inne ekipy remontowe pracujące w trakcie prac wykończeniowych w domu i jest gotowa do montażu gniazd ssawnych i jednostki centralnej po zakończeniu budowy. Koszt nie jest wysoki, jeśli porównać z korzyściami jakie niesie przyszłe użytkowanie systemu, czyli dużo szybsze sprzątanie oraz gwarancja czystego wolnego od alergenów powietrza w domu.

Koniecznie zamontuj instalację centralnego odkurzania w swoim domu.

Sprzątanie odkurzaczem centralnym przebiega szybciej i dokładniej, gdyż ma większą moc, ponieważ nie obowiązują go regulacje europejskie nakazujące zmniejszanie mocy silników stosowanych w urządzeniach przenośnych.

Odkurzacza nie słychać, gdyż jest zamontowany w pomieszczeniu technicznym takim jak kotłownia czy garaż.

Dlaczego warto zdecydować się na odkurzacz centralny? Sprawdź tutaj.

Czy robot sprzątający może zastąpić odkurzacz centralny?

Roboty sprzątające, czyli samojeżdżące odkurzacze kuszą reklamami i wizją wyręczenia nas z konieczności sprzątania domu. Sprawdzają się doskonale przy sprzątaniu kurzu i piasku na niczym nie zastawionych podłogach. Natomiast wszyscy ich użytkownicy, szczególnie zamieszkujący domy jednorodzinne, deklarują, że roboty nie zastąpią porządnego cotygodniowego sprzątania. Nie posprzątają narożników domów, nie powinny być używane, jeśli w domu mieszkają zwierzęta, regularnie zaplątują się przewody do ładowarek różnych sprzętów elektronicznych, a na koniec hałasują i wymagają częstego wyrzucania zebranych śmieci i czynności serwisowych, nie wspominając już o tym, że recyrkulują w pomieszczeniu zassane w trakcie sprzątania powietrze.

To samo dotyczy odkurzaczy zasilanych bateriami. Obiecują łatwość i poręczność użytkowania, ale niestety przy ograniczeniu mocy wynikającej z pojemności akumulatorów, nie mają siły ssania dawnych odkurzaczy. Na takim tle widać wszystkie zalety odkurzaczy centralnych. Nie dość, że nie słychać ich pracy, bo jednostka zamontowana w garażu nie jest słyszalna w domu, to ich siła ssania w porównaniu do innych odkurzaczy jest wręcz oszołamiająca. Może sprzątanie nie jest przyjemnością – nie oszukujmy się, nigdy nie będzie. Ale jeśli zależy nam na osiągnięciu efektu gruntownego sprzątania, bez pozostawienie grama kurzu w narożnikach pokojów czy na wykładzinach, a nawet pod nimi, to zastosowanie odkurzaczy centralnych jest najlepszym wyborem. Dzisiaj oferowane jednostki centralne są bezobsługowe, nie wymagają czyszczenia filtrów, a systemy chowania węży do sprzątania w gnieździe ssawnym czynią sprzątanie łatwe i szybkie.

Czy robot zastąpi odkurzacz centralny? Jeszcze nie. Chyba, że nie zamontujemy instalacji odkurzania, wtedy będzie musiał. Ale będziemy żałować, że nie przystosowaliśmy domu na etapie budowy do montażu odkurzacza centralnego.

aeroVac – największy wybór odkurzaczy centralnych

Popularność systemów odkurzaczy centralnych sprawia, że producenci prześcigają się z ofertą nowych rozwiązań zarówno od strony technicznej jak i wyposażenia instalacji w elementy ułatwiające codzienne użytkowanie.

W aeroVac dokładamy starań, aby nasza oferta zawierała najbardziej rozpoznawalne produkty najważniejszych producentów odkurzaczy centralnych na świecie, Vacu-Maid to najstarsza fabryka odkurzaczy centralnych, natomiast Sistemair to największy europejski producent.

Vacu-Maid to jedyny producent odkurzaczy konstrukcji Split. To urządzenia produkowane w USA, w których zbiornik na kurz wraz z filtrami zamontowany jest w osobnej obudowie niż silnik. Vacu-Maid wykorzystuje duże silniki produkcji Ametek o najdłuższej żywotności i gwarancji największej wydajności odkurzania. Odkurzacze centralne typu Split, to jedyne jednostki centralne wyposażone w osobny filtr włosów, tak przydatny, gdy w domu mieszkają psy lub koty.

Sistemair to największy europejski producent odkurzaczy centralnych. To firma która najwięcej uwagi poświęca na dopracowanie skutecznych i niezawodnych metod filtracji gwarantujący najlepszą ochronę silników. Odkurzacze centralne Sistemair wyposażone są w unikalne filtry z metalizowaną powierzchnią i kontrolą ładunku elektrostatycznego, dzięki czemu nie przywiera do nich kurz, co eliminuje konieczność ich czyszczenia przez użytkownika. Sistemair to dostawca największej gamy odkurzaczy centralnych – od dedykowanych odkurzaczy przeznaczonych do montażu w apartamentach lub w domach jednorodzinnych, po duże agregaty stosowane w hotelach lub zakładach przemysłowych. Najnowsze odkurzacze Sistemair, modele Tecno Prime, posiadają moduł komunikacji internetowej, który pozwala na zdalną kontrolę stopnia zapełnienia zbiornika na kurz, informację o stanie filtrów lub dane diagnostyczne przydatne przy serwisie urządzenia.

Poszukujesz ciepłomierzy lub wodomierzy? Sprawdź tutaj. A może nowoczesny i energooszczędny rodzaj wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? Zajrzyj tutaj.